Direct naar content

Help mee psychotrauma-zorg voor gezinnen te verbeteren

Bij GGZ Rivierduinen Jong wordt veel waarde gehecht aan wetenschappelijk onderzoek. We doen wetenschappelijk onderzoek naar hoe wij ouders beter kunnen betrekken bij de traumabehandeling van hun kind. Jullie deelname kan een waardevolle bijdrage leveren aan het verbeteren van de ondersteuning voor gezinnen. Samen maken we een verschil!

Doel onderzoek

Heeft jouw kind iets ingrijpends meegemaakt? Bijvoorbeeld een ongeluk, het verlies van een dierbaar persoon of geweld? Dan kan je kind zich angstig of verdrietig voelen. Soms blijft een kind veel last houden van wat er is gebeurd en ontwikkelen ze een Posttraumatische Stress Stoornis (PTSS) Dat is een moeilijke naam voor klachten die ontstaan na een schokkende gebeurtenis .

Wist je dat eerder onderzoek heeft aangetoond dat ouders en opvoeders kunnen bijdragen aan het verminderen van psychotrauma-klachten bij hun kinderen? Daarom worden zij steeds vaker betrokken bij de behandeling. Maar welke eigenschappen en reacties van ouders maken hierbij het verschil? Een beter inzicht is belangrijk voor het verbeteren van behandelingen die niet alleen gericht zijn op de symptomen van het kind/de jongere, maar ook op hoe ouders hiermee omgaan.

Meedoen aan ons onderzoek

Het onderzoek vindt plaats bij GGZ Rivierduinen Jong en heeft geen invloed op de behandeling. Kinderen/jongeren en ouder(s) vullen als onderdeel van de standaardzorg online vragenlijsten in. Deze gegevens worden gebruikt voor het onderzoek —extra inspanning is niet nodig. Voor het onderzoek is het van belang dat het invullen van de vragenlijsten op beide momenten wordt gedaan door dezelfde ouder. En dat het kind/de jongere deze ouder in gedachte heeft bij het invullen van de vragenlijsten.

Wie doet mee aan dit trauma-onderzoek?

Dit onderzoek wordt uitgevoerd bij GGZ Rivierduinen Jong. Hieraan doen kinderen tussen de 10 en 18 jaar mee die binnen GGZ Rivierduinen traumabehandeling krijgen voor posttraumatische stressklachten, samen met hun ouders. Ongeveer 75 kinderen/jongeren met een ouder nemen deel aan dit onderzoek. Het onderzoek loopt tot december 2027.

Privacy is belangrijk voor iedereen

Privacy betekent dat bepaalde informatie alleen van jou is. Dat noemen we persoonlijke gegevens. Een aantal persoonsgegevens en onderzoeksgegevens worden (na verwijdering van de namen van kind en ouder) vertrouwelijk bewaard. Deze gegevens worden gebruikt om de vragen van dit onderzoek te kunnen beantwoorden en voor eventuele publicaties. Je leest meer in onze algemene privacyverklaring.

Vragen? Stel ze gerust

Heb je vragen over dit onderzoek? Neem dan contact met Merel Meershoek via m.meershoek@rivierduinen.nl. Je leest meer in de folder ‘Help mee psychotrauma-zorg voor gezinnen te verbeteren’.